Recenzje

Znajdziesz tutaj zwięzły opis podręczników
i poradników pomocnych w nauce PJM, jak również recenzje książek i filmów psychologicznych, antropologicznych, religijnych i socjologicznych badających zakres kultury osób niesłyszących.
18 kwietnia 2019
"Cudotwórczyni". Film na podstawie faktów

Kiedy nauczycielka przybywa do domu Kellerów, nauka małej Helen rozpoczyna się już od pierwszej chwili. Idzie ona równolegle z nauką pozostałych osób, aby traktować Helen za równorzędnego członka rodziny. Praca, jaką wykonuje panna Sullivan polega zatem nie tylko na nauce i wychowaniu głuchoniewidomego dziecka, ale również oduczeniu jej rodziców nawyków ustępowania i ułatwiania ich córce życia.

Więcej
18 stycznia 2019
Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale, Kamila Rowińska

Kamila pomaga przejść przez proces zmiany i dostrzegania wartości, którymi budujemy siebie w sposób odpowiedzialny. Zachęca też do zuchwałości, czyli odwagi marzenia o rzeczach wielkich i ich realizacji.Książkę uważam za jedną z lepszych inwestycji. Polecam ją bez cienia wahania.

Więcej
23 października 2018
Głuchoniemi przywróceni życiu, Adam Hlebowicz

Mówić o niesłyszących, że są głuchoniemi, to potraktować ich jak osoby, które nie mają zdania, nie mają opinii, nie mają możliwości swobodnego życia. To wreszcie odebranie im prawa do bycia sobą, a to, jak łatwo się domyślić, cezura która zabija społecznie, usuwa poza nawias środowiska "zdrowego", "normalnego", "słyszącego".

Więcej
14 października 2018
Turystyczny słownik języka migowego, Józef Kazimierz Hendzel

Według mnie, ta niewielka książka spełnia swoje zadanie. Jest ona słownikiem, zatem jej głównym celem jest przedstawienie poszczególnych słów, w tym przypadku znaków. Dzięki jej zawartości, możemy odnaleźć status języka migowego w turystyce ...

Więcej
7 września 2018
"Rozumiemy się bez słów". Czy aby na pewno dobry film?

Piękna, młoda dziewczyna kończąca edukację w prowincjonalnej szkole, marzy o ... No właśnie. Ona sama nie wie o czym marzy, bo nie ma czasu na zastanowienie się nad tym. Mając po godzinach lekcji w szkole obowiązki pracy w gospodarstwie, domowej wytwórni sera i jego sprzedaży na pobliskim targu, nie ma zbyt wiele czasu dla siebie i rozwijania swoich zainteresowań.

Więcej
27 sierpnia 2018
Polski Język Migowy. Opis lingwistyczny, Jacek Perlin i Bogdan Szczepankowski

"(...) wyraźne perspektywy rozwoju rysują się przed systemem językowo-migowym i wariantami do niego zbliżonymi, z powodu wprowadzenia tej odmiany języka do szkół. Oczywiście proces ten jest powolny i zapewne dopiero następne pokolenia zrezygnują z posługiwania się tradycyjnym językiem". 

Więcej
Zapisz się migiem na mój newsletter i odbierz niespodziankę jaką dla Ciebie przygotowałam. 
[contact-form-7 id="81" title="Formularz 1"]

Wiadomości na newsletter wysyłam średnio dwa razy w miesiącu. Zapisując się, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać. Po szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych zapraszam do przeczytania polityki prywatności.

Działamy razem?

Zapraszam Cię do grupy osób zainteresowanych nauką Polskiego Języka Migowego na poziomie odpowiadającemu regularnym kursom A1. Nie chcesz uczyć się PJM-u, tylko ciekawi się świat ciszy? Odwiedź mojego bloga. 
LET'S GO!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram